سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
 
 
مبانی فقهی اقتصاد مقاومتی تبیین شد

باسلام

بعد از کلی خونه نشینی و کش و قوس و تحقیق و تفحص و شب بیداری 

پایان نامه اینجانب با موضوع مبانی فقهی اقتصاد مقاومتی دفاع شد و با خیالی آسوده الان می تونم برای اولین بار چکیده اون رو اینجا منتشر کنم.

سعی کرده بودم موضوع جدید و کاربردی انتخاب کنم. موضوعی که مسأله جامعه باشه و خوشحالم که نتیجه داد حداقل مطمئنم 1 نفرو توی مسئله اقتصاد مقاومتی توجیه کرد اونم استاد داورمون بود که شرح رنج نامه اش باشه برای بعد... .

***

چکیده

شریعت اسلام، به گواه تاریخ موفق ترین و کارآمدترین مکاتب برای بنیان نهادن یک جامعه سالم در طول اعصار مختلف به شمار می رود؛ مبانی اسلام در اقتصاد نیز اگر از منابع اصیل خود استخراج شود از مکاتب اقتصادی خود ساخته به مراتب کارآمدتر می­باشد. نظریه اقتصاد مقاومتی که سعی دارد اصول و شاکله اصلی اقتصاد کشور را شکل دهد و امروزه توسط ولی فقیه جامعه اسلامی مطرح شده است، مبتنی بر مبانی نورانی فقه اسلامی و قواعد فقهی مختلف و آیات قران کریم و روایات پیشوایان معصوم علیهم السلام و مکتب اقتصاد اسلامی می باشد که تاکید بسیار دقیقی بر نیروها و توان درونی جامعه اسلامی دارد و در رویارویی و تقابل با اقتصاد سرمایه داری لیبرال و اقتصاد وابسته و مصرف قرار می گیرد، و میتواند راه حل خوبی در کوتاه مدت برای از بین بردن بحران ها و در دراز مدت راه مناسبی است برای تقویت بنیه های اقتصادی جامعه اسلامی باشد.  با تکیه بر آن می توان از مشکلات عصر حاضر رهایی یافت. نویسنده در این پژوهش سعی کرده است تا با الهام گیری از فقه شیعه و آیات و روایات برای تحقق نظریه اقتصاد مقاومتی راهکارهایی را که در پایداری و بقای جامعه تاثیر بسزایی دارد، از جمله: نفی ضرر به دیگران، قدم نهادن در مسیر عزت و استقلال جامعه اسلامی و زیر بار سلطه مستکبران نرفتن، پیمودن راه عدالت اجتماعی ، جلوگیری از اسراف و اتلاف منابع، تاکید بر ماکیت خصوصی مسائلی است که شارع مقدس اسلام در راستای فعالیت های اقتصادی مقاوم بیان فرموده است. 

 

کلیدواژه ها : اقتصاداسلامی،اقتصادمقاومتی، مبانی فقهی،تولید داخلی
| [ کلمات کلیدی ] :
ن : احسان روشن نیا
ت : یکشنبه 93/12/10
 
 
 
هر کس می خواهد ما را بشناسد داستان کربلا را بخواند؛ ما تمام آنچه در تئوری و خلأ بود در خاکهای شلمچه و طلائیه دیدیم، آنچه دیگران فقط شنیده اند ما در شبهای دردآلود با صدای ناله ها و سوز دلهای شیدایی شنیده ایم و دیده ایم، ما عشقبازی مجنون به دور لیلی را درجزیره ی مجنون زیر باران گلوله های که میلیمتری زمین را هدف گرفته بودند با چشم غیر مسلح دیدیم، آنچه منصور بر سر دار دید ما شبهای عملیات دیدیم؛ آن شوخی های شبانه و زمزمه ی قرآن دعا که در شب عاشورای حسین گذشت ما در شبهای عملیاتی والفجرها و رمضان ها و کربلاها دیدیم .
 
 
0 align= 0 align= a href= div class=/div theme-designer2 /div/divtd width=div class=bb td width= center td width= /div space/divtd width= td width= td width= td width= td width=/div /td valign= valign= icon2 icon2 backpb:ItemText//BlogpagingBlock/blogtagsblockdiv style=theme-designer2 pb:ItemText/p dir=/blogtagsblockdiv style=theme-designer2 p dir= /blogtagsblockdiv style=theme-designer2 /divpb:AuthorNamediv style=div class= pb:BlogDescription/divwidth:389px; overflow:hidden;0/BlogArchive copyright table border=padding: 7pxwidth:389px; overflow:hidden; table border= width:389px; overflow:hidden; table border=width:389px; overflow:hidden; table border=padding: 7pxwidth:389px; overflow:hidden; ¢div class= div class= /divm-p/div /div778 /div !---------- text ----------------------------

دریافت کد آهنگ

0rtl105/bodyrtl105/body