سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
 
 
کوتاه با شیخ رضا ابوالقاسمی پور

روزهایی است صدای یا صاحب الزمان یا صاحب الزمان گفتن هایت یک درمیان به گوشم می رسد. از حالت بی خبر شده ام و روزمرگی دنیای فانی ما را هضم کرده است. شرمنده ، شرمنده توأم که گرفتار خویشم. ای کاش می شد برایمان دعایی کنی که به ما سوی الله وصل گردیم . به قول بزرگی از دنیا وقتی متنفر شدم که تو را گرفت . آن وقت فهمیدم چقدر بی رحم و بی مقدار است.

شیخ رضا

ای کاش سردرگمی هایم پاسخی همچون تو بود. اصلا ای کاش بودی ... هنوز هم که هنوز است ای کاش بودنت را با تمام وجود فریاد می زنم که چه کسی را از دست داده ایم.

نمی دانم هنوز جمعه هایت را سر می زنی یا نه؟ واقعا نمی دانم !!! ای کاش بودی تا پاسخ هزاران چرای ذهنم را می دادی...

معلم مهربانم از جای دیگر بخواهم بگویم این روزها بعضی خیلی تلاش می کنند تا بر ساختارهای پوسیده و متحجرانه و بی فایده رنگ و لعاب تجدد بزنند و سر و رویش را آب و جارو کنند ، اما چه سود ؟!!!

هنوز هم رنگ و بویت ، رنگ و بوی کلاس اخلاق و درس استشمام می شود.

 

اینجا خلوتگاه با توست....

همیشه دوستدار و ارادتمندت احسان

| [ کلمات کلیدی ] :
ن : احسان روشن نیا
ت : چهارشنبه 91/7/26
یکی اسکار میگیرد ، یکی مدال ... این کجا و آن کجا !!؟

 یکی اسکار می گیرد، یکی مدال! این یکی از دست یک هنرمند و آن از دست همسر شاهزاده! هر دو بر سکوی افتخار ایستاده اند! قهرمان واقعی کدام است؟! پهلوان واقعی کدام است؟!

یکی تمام آرزوهایش شهرت است، بزرگ شدن، دیده شدن، و نهایتا هم موجب شادی غربی ها و روشنفکران غرب زده می شود، یکی هم مقصودش شادی ملت و جلب رضایت پروردگار!

فکر می کنید روز فینال داور رای را به نفع کدام صادر می کند؟!

شما هرچه می خواهید بگویید ولی من «یا علی» گفتن های مهرداد هنگام پرتاب دیسک را فراموش نمی کنم.

و چه شفیعی بهتر از علی علیه السلام؟!!

اسکار و مدال

 

بعد نوشت:

رهبر معظم انقلاب در پیامی به قهرمانان پارالمپیک فرمودند: پایبندی های که به ارزش ها و احکام اسلامی نشان دادید در خور قدردانی جداگانه است.
| [ کلمات کلیدی ] :
ن : احسان روشن نیا
ت : شنبه 91/6/18
اشتباه کن!

ناخواسته به روی سیاهم نگاه کن!
یک بار هم به خاطر من اشتباه کن!

جانا! مگر شکستن دلها گناه نیست
قربان دل شکستن تو - پس - گناه کن!

با یک نگاه می کشی و زنده میکنی
مابین مرگ و زندگی ام ، یک نگاه کن!

حتی دروغکی شده از عاشقی بگو
امشب مرا برای همیشه سیاه کن!

کشتی مرا، ولی مرو از پیش کشته ات
تابوت بی قرار مرا سر به راه کن!


سعید حدادیان
| [ کلمات کلیدی ] :
ن : احسان روشن نیا
ت : سه شنبه 91/6/14
خداحافظ رفیق... (خلیل بیلکی)
| [ کلمات کلیدی ] :
ن : احسان روشن نیا
ت : جمعه 91/6/3
خلیل الله محمد بیلکی ...

بچه ها باز بر این نقطه گذارید انگشت ...

عشق پر ...

 عاطفه پر ...

هر که بسیجی تر پر ...

من این شعرو فقط واسه یک نفر نوشته بودم و امروز مش خلیل رو ...

عروج شهادت گونه بچه بسیجی و هیئتی خالص ، با اخلاق و عالم جناب خلیل الله بیلکی که قلب ما رو جریحه دار کرد رو تسلیت عرض می کنم.

یکی از بهترین دوستانی بودند که تا امروز تجربه کرده بودم.. همین چند روز پیش باهاشون صحبت کردم و منتظر بودم از اهواز برگردن که این خبر بهم رسید.

براستی که شهادت حق ایشون بود..

از اخلاص و اخلاقش هر چه بگویم کم گفتم ..

الحق که شاگرد مکتب اهل البیت بود...

شادی روحش صلوات و فاتحه قرائت بفرمایید..

 

بعد نوشت:

2 سال یه کمی بیشتر پیش بود برای شرکت در مراسم عزاداری فاطمیه بیت رهبری گروهی از دانشجویان را در تهران همراهی می کردم..

مش خلیل بیلکی یک نیروی ساده و مخلص جلسات قرآن و هیئت های دزفول بود که در گوشه ای شهر و هر جا که به حضورش نیاز بود فعالیت می کرد.. مغازه کوچکی به قول ما سلمانی داشت و امرار معاش می نمود تازگی جذب سپاه شده بود و در تهران دوره میدید...

همینجور که در نزدیکی بیت جهت استراحت اطراق کرده بودیم چند بسیجی امدند و آمار ما رو میخاستند اولی را یک شیطنت کردیم و دست به سر کردیم رفت و چند نفر بسیجی دیگر در حال شت زنی بودند آمدند امار ما را گرفتند که اینجا چکار دارید و .. وقتی گفتم از دزفول آمده ایم و برای دیدار آقا ...

خندیدند و گفتند ببینم خلیل می شناسید... با تعجب فراوان گفتم خلیل میشناسم کدامشان؟

گفت : بیلکی...

در حالی که از تعجب شاخ درآورده بودیم (مشترکا با بسیجی ) پرسیدم شما مش خلیل را از کجا می شناسید..

گفت: ماشالله خدا حفظش کند سر همه بچه ای شهرتان دزفول را بالا نگه داشته اینجا ...

اینجا همه خلیل را میشناسند و شروع کرد از او تعریف کردند و از مداحی هایش گفت و از اخلاقش...

برایم جای تعجب داشت که مش خلیل (رحمت الله علیه) در این مدت کوتاه حتی بسیجی های بیت آقا هم از او به نیکی یاد می کنند..

یادش گرامی ...

بعد بعدنوشت:

چند روزی است مش خلیل ، خیال و عیان و خواب و بیداری ام را به خود اختصاص داده است . مغازه کوچکی داشت که پاتوق بچه مذهبی ها بود... یادم هست اگر کمی از پول کسی میماند دیگر حلالش می کرد یعنی به کسی نمی گفت بعدا برایم مابقی پول را بیاور . می گفت : هر کس از این در مغازه بیرون رفت چیزی هیچ چیز برگردنش نیست حلالش می شود... الحق که فرشته ای کم نظیر بود...
| [ کلمات کلیدی ] :
ن : احسان روشن نیا
ت : چهارشنبه 91/5/25
بررسی فعالیت های تشکیلاتی

بررسی فعالیت های تشکیلاتی  ( برگزیده مجله پارسی نامه )

اهمیت موضوع:

تشکلات  که آن­ها را در قالب های مختلفی از جمله هیأت ها، تشکلات دانشجویی، تشکلات سیاسی یا حزب و ... شاهد هستیم از جمله فعالیت های گروهی هستند که تاثیرات بسیاری در جامعه به فراخور نوع فعالیت و جامعه هدف آن دارد. متاسفانه مشکلاتی در روند پیشرو این تشکلات وجود دارد که رفع آن ها از این مجموعه بررسی و تحلیل های دقیق و درست را می طلبد. به قول استاد پناهیان فعالیت تشکیلاتی و فرهنگی یکی از نشانه های مومنین است و نه اینکه وظیفه مومنین باشد.بنابراین لازم است جهت جلوگیری از آسیب­ها و پیش­برد سریعتر اهداف، باید ها و نباید های تشکلات مورد تحلیل و بررسی قرار داد.

تفاوت فعالیت در هیئت و تشکیلات:

از جمله ویژگی های کار گروهی هیاتی می توان به اهمیت اساسی بودن روابط شخصی، ریش سفیدی، احساس، مرام و معرفت، مسلک اشخاص، نا مدوّن بودن برنامه ها، سیاست از بالا به پایین، رهبری بالا در راس، توان تحلیل پایین در اعضای بدنه و ... نام برد و از جمله ویژگی های کار تشکیلاتی می توان به برنامه محور بودن، آینده نگر بودن،‌ برتری مطلق منطق بر احساس، توان بالای تحلیل در اعضا، گردآوری و اعلام برآیند نظرات توسط راس تشکیلات، انضباط در امور، قانونمدار بودن و ... اشاره کرد.

مشکلات و معضلات پیروی از قواعد فعالیت هیئتی در تشکیلات:

باید دانست تا زمانی که ما تلاش می کنیم قواعد کار هیاتی را در قالب تشکیلات بریزیم همین آش است و همین کاسه و همچنان شاهد بیماری و تب دار بودن تشکل در کشورمان خواهیم بود و مشکلات عدیده ای که در فعالیت­های تشکیلاتی شاهد آن هستیم همواره پا برجا خواهد ماند. مگر آنکه به سمت کار تشکیلاتی برنامه محور و عقل محور برویم.

تفکیک کامل روند فعالیت هیئتی در تشکلات؟

نکته ای که در اینجا حائز اهمیت می­باشد این است که با توجه به اسلامی و مذهبی بودن تشکلات منظور، برخی از شاخص های کار هیاتی را نیز بهتر است که در کار تشکلات مذهبی جهت سرعت گیری تشکلات، دخیل و درگیر کنیم باید توجه داشت این امر بسیار مهم است و اصطلاحا لبه تیغ است، چرا که باید قالب و اساس و شاکله کار تشکیلاتی حفظ شود. ما به اسلامی بودن تشکلمان وفاداریم و باید یک نسخه ای پیچید که هم قواعد کار اسلامی در اولویت باشد و هم اینکه شاخص های کار تشکیلاتی حفظ شود.

کار تشکیلاتی

مشکلات تهیه یک سازمان برای تشکلات:

این­که نسخه ای کلی و عمومی و با جزئیات در تعریف و توصیه کار تشکیلاتی پیچید کار مشکلی است چرا که بر اساس موقعیت بومی، سیاسی، فرهنگی و ... این نکات متفاوت خواهند بود، اما می­توان نکات کلی و پررنگ تری را بدون درگیر شدن با جزئیات و بر اساس تجربیات شخصی و گروهی و با استفاده از رهنمود های پدر تشکیلاتی جمهوری اسلامی یعنی شهید بهشتی (ره) بصورت مدون در اختیار دوستان گذاشت تا شاید بتوانیم تشکیلات و سازمانی منسجم تر، منظم تر و موفق تر داشته باشیم.

 

الگوی کار تشکیلاتی:

شهید بهشتی نماد فعالیت های هدفمند و برنامه ریزی شده بوده و هست. وهمگان را به مطالعه سیره تشکیلاتی این استاد دعوت می کنیم. تفحص در زندگی اینگونه اشخاص گویای این مهم است که رسیدن به چنین مرحله ای از کمال نیازمند تغییرات اساسی ابتدائا در سبک زندگی ، رفتار و خلق و خوی فردی می باشد که لازمه­ی نیل به این چنین مسیری فقط تأسی به فرامین اسلام عزیز می­باشد. بدین منظور که ابتد هر فردی باید بتواند از سالهای قبل از ورود، خود را تشکیلاتی تربیت کند. همان جمله ای که مقام معظم رهبری در سال 57 فرمودند که : اعضای شورای انقلاب از قبل از انقلاب خود را تشکیلاتی بار آورده بودند(نقل به مضمون). این رکن اساسی کار تشکیلاتی است.

در این زمینه شاهد مثال ها و نمونه هایی از سلوک فردی ایشان جهت تبیین دقیق تربیت تشکیلاتی فرد قبل از ورود به تشکل بیان می گردد:

میگویند بهشتی طلبه بود و جوان. هرروز میرفت دبیرستانها درس انگلیسی میداد. میگفت اینطوری استقلالم بیشتر است،نواقص حوزه را بهتر میفهمم و با شجاعت بیشتری میتوانم نقد کنم.

هامبورگ آلمان ،ایستگاه راه آهن،موقع ظهر رسیده بود. قبله نما را نگاه کرد و همانجا ایستاد نماز بخواند. پلیس را خبر کردند که یکی آمده حرکات غیرطبیعی دارد. بردندش اداره پلیس. گفته بود من مسلمانم،نماز هم واجب دینی ما است. محکم گفته بود،آزادش کرده بودند.

بهش میگفتند انحصارطلب، دیکتاتور، مرفه، پولدار و... . دوستانش دوستانه گفته بودند چرا جواب نمیدهی؟ تا کی سکوت؟ میگفت مگر نشنیده اید قرآن میگوید: انالله یدافع ان الذین آمنوا. یعنی وظیفه من این است که ایمان بیاورم ، کار خدا این است که از من دفاع کند. دعا کن من وظیفه خودم را خوب انجام بدهم. خدا کارش را خوب بلد است.

شهید بهشتی کار تشکیلاتی

نکات ویژه ای که در سیره تشکیلاتی شهید مظلوم به چشم می خورد به 3 محور تقسیم می گردد:

الف: ویژگی های تشکل       ب: مراقبت های تشکیلاتی        ج: هشدارها 

الف: ویژگی های تشکل:

مرجع فکری داشته باشیم. بدین منظور که لازم است یک فردی خود ساخته عالم به مسائل سیاسی و دینی و شجاع بعنوان پدر فکری تشکیلات که محل رفع و رجوع اختلافات داخلی تشکل باشد و نقطه توافق اعضا باشد و محل کسب تکلیفهایی که به صورت روال قانونی به نتیجه نرسیده است، باشد. این مرجع فکری باید بگونه ای باشد که شاکله اصلی تشکل را پی ریزی و حفظ نماید و از آسیبها دورش کند. دقیقا همان وظیفه ای که رهبر در نظام اسلامی بر عهده دارد. 

تشکل باید پاسدارارزش‌ها باشد نه پاسدار خود. نگهبان ارزش‌ها باشد نه نگهبان خود. هر وقت این تشکل به‌جای آن‌که نگهبان ارزش‌ها باشد و خدا‌پرست و حق‌پرست و کمال‌دوست و کمال‌خواه باشد، خودخواه شد، آن وقت یک طاغوت می‌شود.

مجموعه تشکل و تفکر حاکم بر آن باید همیشه خداخواه بماند و این با خودسازی مداوم یک یک افراد، مجموعه‌ی ما و وجود سیّال تشکیلاتی ماست. از کجا بفهمیم که مجموعه ما طاغوتی است و یا خدا خواه؟ از انجا که وقتی‌ ببینیم در این تشکیلات داریم ساخته می‌شویم. رشد می کنیم . آن وقت است که کار تشکیلاتی ما حالت عبادت دارد. نکته بعد اینکه اگر تشکیلات برای ما آن‌قدر محبوب شد که جانشین خدا و حق شد، حالت لهو پیدا می‌کند.

تشکل سازنده باشد. باید آسان کننده‌ی خودسازی و کمکی به سیر الی الله برای شرکت‌کنندگان در این تشکل باشد. هر وقت یکی از ما یا جمع ما به تشکل‌مان مشغول و سرگرم شدیم، چنین تشکلی «لهو» می‌شود و باید از او پرهیز کنیم

باید دفاتر تشکلات مراقبت‌ کنند که آن‌جا معبد باشد و محل عبادت بماند. جای خودسازی ما باشد. اما این‌ها با گفتن نمی‌شود. این، با اخلاق در نیت و باز با مراقبت بر عمل می‌شود. طرز برخوردهایمان، طرز کارمان، شور و عشق کارمان، این‌ها می‌تواند نشان بدهد که کدام طرفی هستیم.
بنابراین شرط اول این است که ما تشکیلات‌پرست نشویم (طاغوت) و خود‌خواهی تشکیلاتی پیدا نکنیم، شرط دوم این‌که ما ممکن است تشکیلات پرست نباشیم اما سرگرم تشکیلات باشیم (لهو) یا سرگرم هم نشویم ولی از خودسازی باز بمانیم.

شرط سوم این‌که این تشکیلات به درد مردم بخورد نه اینکه یک باری باشد بردوش این جامعه. تشکیلات مقداری هزینه می‌برد، مقداری نیروی انسانی می‌برد، روی این تشکیلات سرمایه‌گذاری می شود. اگر این تشکیلات به درد این جامعه مورد هدف تشکل نخورد لغو می‌شود. و ما هم اگر اهل ایمانیم باید از لغو گریزان باشیم. «عن اللغو معرضون» باید روز به روز، هر چه بهتر والهی‌تر و نورانی‌تر و سازنده‌تر و سرافرازتر و پویا‌تر و سخت‌کوش‌تر و پیشتازتر ادامه بدهیم.

در پایان نکته قابل تامل اینکه مکرر دیده‌ایم که خصلتهای بیرونی بعضی از ما در جهت مخالفت این ویژگی‌ها به‌کار می‌افتد و آهنگ تخریبی پیدا می‌کند.

ب: مراقبت های تشکیلاتی:

خود‌خواهی‌‌های شخصی، خود‌محوری‌ها، سوء ظن‌ها، بدگمانی‌ها‌ی بی‌جا، از آفت‌های تشکل‌ محسوب‌می‌شود. گاهی می‌شود برادرها یا خواهرها فکر می‌کنند منشأ این سوء‌ظن‌ها و بدگمانی‌ها، در درون خود «کار تشکیلاتی» است. ولی گاهی این‌طور نیست، افراد با آن خصلت‌های منفی‌ای که دارند در حقیقت با خودشان این میکروب‌ها را وارد تشکیلات می‌کنند. به همین جهت هم هست که باید دائماً مراقب باشیم تا میکروب‌ها از بیرون وارد پیکره و عمق تشکیلات نشوند. یعنی دائماً باید مراقبت‌کرد که اگر ویروسی، میکربی یا یک فردی داخل تشکیلات می‌آید، همان اول علاج ‌شود. ولی این واقعیت هست که گاهی می‌بینیم یک مرتبه در یک گوشه‌ی تشکیلات یک نوع دید پیدا می‌شود. وقتی دنبال می‌کنیم می‌بینیم که به یک آقا یا خانمی منتهی می‌شود که او با یک سوء‌ظن و بدگمانی و خودرأیی وارد جو پاک تشکیلات شده‌است.

سوء‌ظن‌ها، بدگمانی‌ها و بد‌تفسیر‌کردن‌ها همه از چنین ضعف‌هایی هستند و باید خیلی مراقبت‌کنیم.

هر یک از ما وظیفه داریم که آن ضعف‌های شخصی خود را سخت مراقبت‌کنیم. یک نفر تا بیرون تشکیلات هست اگر نقطه ضعفی دارد، ضعف شخصی محسوب می‌شود ولی وقتی وارد تشکیلات می‌شود، ضعف شخصی‌اش ضعف شخصی همراه با یک نوع امکان سرایت و سوار بر یک مرکب تندرو و تیزپاست. در تشکیلات گسترش ضعفها سریعتر ، خطرناک‌تر و شدیدتر است و به همین دلیل مراقبت از ضعف‌های شخصی افراد لازم است.

هشدار ها:

ما خیال می‌کنیم که داشتن یک تشکیلات اسلامی کار آسانی است و کار ندارد که ده تا آدم دور هم جمع شوند و یک اسم و اساسنامه و یک نمودار تشکیلاتی و ... تمام شد. خیر، این جور نیست. اگر به تجربه‌های شخصی خود بنگرید می‌بینید که مشکل بزرگ، داشتن یک تشکیلات در درون یک یک ماست. زیرا که ما به این آسانی‌ها آدم نمی‌شویم. همان موردی که در ابتدا متذکر شد. که قبل از ورود به تشکیلات باید خود ساخته و تشکیلاتی باشیم.در تشکیلات باید آزادی های انسان حفظ شود. نباید کرامت ها و فطرت های انسانی و آزادی های انسانی که خدا به انسان داده فدای تشکیلات شود. امتیاز بزرگ اسلام این است که می‌خواهد با حفظ آزادی‌های انسان، انسان‌ها را بسازد. تشکیلاتی اسلامی است که می‌کوشد تا انسان‌ها را همسو کند نه این‌که انسان را قالبی بسازد.

اگر انسان‌هایی هستند که همه‌شان می‌خواهند در راستای کلی که در مواضع و سیاست های بیان شده حرکت و فالیت کنند اما درعمل بعضی‌ها نقص‌دارند، آسان‌ترین کار حذف ناقص‌هاست. در حالی که کار یک تشکیلات، ساختن ناقص‌هاست نه حذف ناقص‌ها. این ساختن هم زمان‌ می‌برد و در زمانی که لازم دارد، باید با نقص‌شان بسازیم نه این‌که زود ناراحت بشویم که آقا این چه تشکلی است، فلانی چنین کرد و فلانی چنان کرد و بد گفت و غیبت‌کرد و تهمت‌زد و ... . البته باید رسیدگی‌کرد و فوراً هم به آن رسید، آن هم رسیدگی سازنده‌ای که این عیب را در خودشان بر‌طرف‌کنند. این صحیح است که زود برسیم و نیروها را متمرکز کنیم و نگذاریم که یک نقص فراگیر بشود؛ نگذاریم یک نقطه چرکین دوام بیاورد و زود علاج کنیم. این هم درست است که اگر دیدیم یک نقطه‌ای آنقدر چرکین است که علاج ناپذیر است جراحی هم می‌کنیم. ولی جراحی بعنوان آخرین علاج است نه اولین علاج! عده‌ای از برادران و خواهران ما جراحی را اولین علاج می‌دانند و آسان‌ترین راه برای‌شان قطع کردن و جراحی است. ولی این‌که قرار باشد یک انسانی هر جای بدنش که بیمار شد جراحی‌کند، بنده گمان می‌کنم زودتر از یک‌سال از بین می‌رود.

نکته آخر اینکه باید یک حرکت سازنده و خود‌ساز داشته باشیم. البته آن‌هایی‌که مربی‌اند، در اثناء تربیت، خودشان هم ساخته‌می‌شوند. همان‌طور که دارد دیگران را تربیت می‌کند، دارد خودش را هم تربیت می‌کند. شهید بهشتی می گوید: امام هم در مقام رهبری در حال ساخته‌شدن هستند.

ان شالله مطالب جزئی تر و کامل تر جهت توضیح بیشتر این نوشتار تقدیم می گردد. در این نوشتار سعی شده است تا حد امکان به خاطر زبان تامه استاد شهید بهشتی ، عین کلام ایشان منتقل شود و امید است که این نوع اندیشه و معیار زیربنای کار تشکیلاتی باشد و ما می‌توانیم با تلاش هر چه بیشتر و با آگاهی هر چه بیشتر بسازیم و ساخته شویم. ا‌ن‌شاء الله.

 
| [ کلمات کلیدی ] :
ن : احسان روشن نیا
ت : یکشنبه 91/3/28
جلسه قرائت قرآن

به فضل الهی در آستانه میلاد حضرت علی بن ابی طالب(ع) و روز مرد جلسات قرائت قرآن خانگی بعد از پایان یافتن امتحانات اکثر اعضا دوباره شروع به فعالیت می کند.

کادر جلسه:

1- سروش کرم پور   =  مجری جلسه

2- سید حسن حسینی    =  فرهنگی

3- محمد زینل ، مسعود شیرمداح  =  اردویی

4- رضا قنبرپور  =  ورزشی

خود بنده هم بعنوان مسئول جلسه در خدمت دوستان هستم

تاریخ اولین جلسه 13/3/1391 منزل خود بنده

خلاصه ای از موارد و برنامه های جلسه :

جلسات بصورت هفته ای در منازل دوستان برنامه ریزی شده که تاریخ و مکان آن طبق لیستی در جلسه اول تقدیم می گردد..

مباحث جلسه:

1- قرائت قرآن توسط اعضا

2- ترجمه تحت الفظی بعضی آیات قرائت شده با همکاری اعضا

3- بیان یک نکته تفسیری از آیات قرائت شده توسط بنده

4- بیان یک نکته احکام در 1 دقیقه توسط یکی از اعضا

5- اجرای بحث : (توسط اساتید مدعو و حتی المقدور خود بنده)

مباحث برنامه ریزی شده تا پایان تابستان:

الف: عقاید شیعه 

ب: روابط دختر و پسر

ج: موسیقی

د: پاسخ به شبهات دینی و سیاسی

6- برنامه های فرهنگی :

الف: پیامک بصورت یک روز درمیان حاوی مطالب مختلف

ب: مسابقات پیامکی از مباحث مطروحه

د: بروشور حکمت ها که در هر جلسه یک شماره از آن تقدیم می شود حاوی یک نکته از کتاب حکمت ها و اندرزهای استاد مطهری

ج: دیدار ها و برنامه های مختلف فرهنگی در طول ماه اعلام می شود...

7 - برنامه های ورزشی:

تیم فوتسال/والبیال یک جلسه در هفته سالن شهید قاضی ساعت و روز متعاقبا اعلام می شود.

8- برنامه های اردویی:

1- اردو های یک روزه و دو روزه در شهرستان..(مکان متعاقبا اعلام می شود)

2- اردوی 10 روزه به مقصد شیراز و یا مشهد (البته تاکید کرده بودم اگر خود بنده شرایط اردو را داشتم برگزار می گردد)

***امسال دیگه محدویتی برای حضور افراد در اردو نداریم... هر تعداد میخاد می تواند شرکت کند***

تاریخ حرکت : پنجم ماه مبارک رمضان

ان شالله با وحدت و همدلی کاری رو که برای خدا شروع کردیم با مدد خودش به سرانجام برسونیم..
اولا:

قرار شده هر کی خواست بیاد جلسه حتما حتما یه قرآن با خودش بیاره
دوما :

دوستانی که اومدن مطلبو می خونن حتما حتما نظرشونو پایین برام بنویسند

همشهری های عزیزی که در مقطع دبیرستان هستند و تمایل به شرکت در این جلسات رو دارند نیز می توانند پیغام خصوصی بگذارند

باتشکر- روشن نیا
| [ کلمات کلیدی ] :
ن : احسان روشن نیا
ت : شنبه 91/3/13
به بهانه ورود شهدای دفاع مقدس به دزفول

شهدا دزفول

به بهانه ورود 96 شهید دوران دفاع مقدس به دیار دزفول:

هیچ نمی توانیم بگوییم فقط می توان دست بر سینه انداخت و سر را پایین فکند و عرضه داشت : شرمنده ایم...

شهدای ما غالبا جوانان و همسالان خود ما هستند که یک درک عظیم و یک بصیرت فوق العاده در جانش تجلی دارد .. آتش این عشق به اسلام را راه بری جون امام عزیز بر آنان شعله ور می کند.

شهدایی که در وادی عشق و جنون و البته بصیرت و تعقل مرید آن مراد فرزانه بودند تا به این درجه عظیم از مقامات عالی انسانیت و معنوی رسیدند.

چه خوش مرادی را دریافتند...

آنان که دریافتند که آرمانخواهی انسان مستلزم صبر بر رنج هاست... آنانکه راه سعادت را پیمودند و آنان که جبهه ها را به خانقاهی برای تهجد و طی طریق عبدویت مبدل ساختند...

آری زمین تشنه خون شهداست ... زمان انتظار می کشد تا خون شهید بر آن زمین بریزد و که این خون ظلمتها را خواهد درید و معبری از نور خواهد گشود که چراغی باشد برای آیندگان و بقول آوینی شهید آن زمین را کربلای شهید می گویند... و هر شهیدی کربلایی دارد.

درباره شهید آن انسان والا که تعلقات دنیایی و مادی را از خود زدود و به معنای تام کلمه فناء فی الله شد ... ای شهید لبخند های شیرین ولایت مبارکت باد... ای شهید تویی که نه تنها عاشقی شیدا بودی و دردت درد دین و دغدغه ات دغدغه جامعه ایمانی و اسلامی است بلکه اعجوبه منحصر به فردی هستی که چشمه های حکمت و بصیرت و علم و دانایی از قلبت به زبانت جاری گشته بود ...

دعا می کنیم اینبار از زبان سید شهیدان اهل قلم :

ای شهید: ای آنکه بر کرانه ازلی و ابدی وجود برنشته ای ، دستی برار و ما قبرستان نشینان عادات سخیف را ازین منجلاب بیرون بکش.

و امروز به دزفول آمده ای ... نامی است برایت آشنا ..

صوفویان ، بادروج ، صالح نژاد ، موسوی ، زرین کار ، خواجه انبار دار و.. برایت آشناست..؟!! و هلا به این شهدا که امشب میزبان بدنهای مطهری هستند که که سالهاست زائر مزارشان مادرشان زهرا(س) است و اینان اند که پروانه وار به استقبالشان می آیند...

دستمان بگیر و ما را از این منجلاب دنیا برهانید...

استقبال از شهدا دزفول
| [ کلمات کلیدی ] :
ن : احسان روشن نیا
ت : پنج شنبه 91/3/4
چهارم خرداد روز دزفول

بزرگی می گفت : چند سال قبل، خدمت آیت‌الله واعظ طبسی (تولیت آستان قدس رضوی) رسیدم. از زادگاهم پرسید، وقتی نام تو را بردم، به احترامت از جای برخواست. فرمود: بعد از جنگ از حضرت امام درخواست کردیم که تشریف بیاورند مشهد و به حرم مشرف شوند، درخواست ما را رد کرده و فرموده: “اگر بنا باشد روزی از جماران خارج شوم، اولین جایی که خواهم رفت دزفول است!

 

4 خرداد روز دزفول

 

 اگر “خونین‌شهر”، شهید شهر‌ها باشد، بی‌گمان “دزفول” شهید گمنام شهرهاست. بلد الصواریخ (شهر موشک‌ها) همانجایی که 300 بار حمله‌ی هوایی، 2500 بار توپ‌باران و 176 موشک اسکادبی هم نتوانست مقاومت مردمانش را در هم بریزد. مردمانش آنقدر مقاوم بودند که خمینی کبیر به آنها می‌بالید و فرمود: “ صدای جنگ جنگ تا پیروزی از جوانان ما در دزفول بلند است“. وقتی به تعابیر بلند امام توجه می‌کنی، می‌بینی این تعابیر بلند برای هیچ جای دیگر به کار نرفته الا قم! شاید رمزش آن باشد که قم پایتخت علم ایران است و دزفول پایتخت مقاومت ایران.

 

 پیچ رادیو را که باز می‌کردی، اخبار موشک‌باران در شهر‌های مختلف را می‌گفت و کیست که یاد نداشته باشد همیشه : الف. دزفول!
اگر خرمشهر 34 روز مقاومت کرد، دزفول 2600 شهید تقدیم کرد و  2700روز مقاومت کرد! آماری که تحقیقاً از آمار شهدای برخی استان‌ها هم بیشتر است. گردان‌های خط شکن “عمار” و “بلال” در لبه‌ی جلویی منطقه‌ی نبرد بودند و پدر و مادر و فرزند و همسرشان در لبه‌ی جلویی قتلگاه!
و تو چه می‌دانی که موشک چیست؟

 

 

اگر مادری، تصور کن داغ دل مادری را همسر و فرزندانش در جبهه بودند و موشک تنها در یک شب 21 تن از اعضای خانواده‌اش را که برای عروسی جمع شده بودند از او گرفت!
اگر پدری، تصور کن تمام زندگی‌ت یک خانه باشد و موشک یک شبه آنرا نیست کند و 2 پسر و 3 دخترت هم پودر! دوباره می‌سازی باز هم یک شبه نیست می‌شود و همسرت پودر ! و دوباره می‌سازی و این بار  حسینه‌ و جایی برای رزمندگان‌ش می‌کنی، چون که از اعضای خانواده‌ات دیگر چیزی باقی نمانده.
اگر برادری، تصور کن جایی موشک بزند، تو و خواهرت در همان عالم نوجوانی سوار بر دوچرخه به آنجا می‌روید و دوباره موشک همان‌جا، گرد و خاک به هوا، آرام که می‌شود از کل خواهرت فقط یک دست عروسکش باقی مانده باشد …

 

آری اینها را فقط رهبر درک می‌کرد که فرمود: “دزفول دین خود را به اسلام ادا کرد“. شهری که در کوچه پس کوچه‌هایش عطر لطیف شهادت پیچیده و مقاومت مردمانش بینی‌ استکبار را به خاک مذلت مالید.
دارالمومنین، شهر شیخ انصاری و دارالشهدای دزفول اینک شهری است پویا و پیشرفته و به لحاظ دارایی مردمانش ،هشتمین شهر کل ایران و باز هم مقاوم این بار برابر تهاجم فرهنگی با هزار مسجدش …

 

و اما امروز حال دزفول خوب نیست ... مسئولان فکر به حال مردم نجیب این شهر بکنید... به امید اینکه ورز دزفول از این مهجوریت خارج شود...

 

"آینده از آن حزب الله است"

لینک در سایت رویداد:

http://www.roydadonline.com/NSite/FullStory/News/?Serv=3&Id=8609
| [ کلمات کلیدی ] :
ن : احسان روشن نیا
ت : سه شنبه 91/3/2
اندر احوالات انتخابات دزفول

با اعلام نتیجه انتخابات دزفول و با نگاهی به آرای مردم و تحلیل دقیق این آراء نکات بسایر جالبی دستگیر کسانی می شود که دقت و تامل کنند...

من هیچ نمی خوام بازگو کنم چون ممکنه به خیلی بر بخوره ولی

از ماست که بر ماست ...

ایشالله چند سال دیگه عملا و عینا می بینید که واقعا از ماست که بر ماست ...

این دو تا دوره است که بچه اصول گرای دزفول شکست سخت می خورند نمی دونم تا کی میخان بعضی هاشون اینجوری ادامه بدن! باید با اتحاد و انسجام و برنامه ریزی دقیق و با معرفی یک فرد توانا و صالح و بررسی همه جهات موضوع وارد صحنه بشوند! (خواستم نگم ولی نمیشد)

البته مردم خواهان این هستند که یک فرد ولایتی و حزب الهی سرکار بیاد...

و دوم اینکه همه اون کسانی که قبل از جرم محاکمه می کردند و رای نداند چرا که اعتقاد داشتند آقای قاسمی بخاطر اینکه از طرف جاهایی پشتیبانی شده از قبل از انتخابات پیروزه متوجه شدند کخ سخت در اشتباه اند ! چرا که در نظام ما حرف اول و آخر رو مردم می زنند اگر درست انتخاب کنند خودشان خیرش رو می بیینند ولی اگر غلط انتخاب کنند نباید نظام را زیر سوال ببرند چرا که از ماست که بر ماست.

سوم اینکه طرفداران آقای آوایی که این نتیجه رو حاصل رد صلاحیت آقای آوایی و تحریم انتخابات می دونن و میخان القاء کنند آوایی طرفدارای زیاااااااااااااادی داره سخت در اشتباه هستند چرا که این آراء و این نتیجه علل و مقدمات بسیاری دارد که جای بحث نیست! فعلا...  

بهر حال بنده نیز به نوبه خودم این انتخاب رو به جناب آقای مهندس پاپی زاده تبریک عرض می کنم و برای ایشان دعا می کنم که بتوانند موفق باشند ...
| [ کلمات کلیدی ] :
ن : احسان روشن نیا
ت : شنبه 91/2/16
<      1   2   3   4   5      >
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
 
 
 
هر کس می خواهد ما را بشناسد داستان کربلا را بخواند؛ ما تمام آنچه در تئوری و خلأ بود در خاکهای شلمچه و طلائیه دیدیم، آنچه دیگران فقط شنیده اند ما در شبهای دردآلود با صدای ناله ها و سوز دلهای شیدایی شنیده ایم و دیده ایم، ما عشقبازی مجنون به دور لیلی را درجزیره ی مجنون زیر باران گلوله های که میلیمتری زمین را هدف گرفته بودند با چشم غیر مسلح دیدیم، آنچه منصور بر سر دار دید ما شبهای عملیات دیدیم؛ آن شوخی های شبانه و زمزمه ی قرآن دعا که در شب عاشورای حسین گذشت ما در شبهای عملیاتی والفجرها و رمضان ها و کربلاها دیدیم .
 
 
0 align= 0 align= a href= div class=/div theme-designer2 /div/divtd width=div class=bb td width= center td width= /div space/divtd width= td width= td width= td width= td width=/div /td valign= valign= icon2 icon2 backpb:ItemText//BlogpagingBlock/blogtagsblockdiv style=theme-designer2 pb:ItemText/p dir=/blogtagsblockdiv style=theme-designer2 p dir= /blogtagsblockdiv style=theme-designer2 /divpb:AuthorNamediv style=div class= pb:BlogDescription/divwidth:389px; overflow:hidden;0/BlogArchive copyright table border=padding: 7pxwidth:389px; overflow:hidden; table border= width:389px; overflow:hidden; table border=width:389px; overflow:hidden; table border=padding: 7pxwidth:389px; overflow:hidden; ¢div class= div class= /divm-p/div /div778 /div !---------- text ----------------------------

دریافت کد آهنگ

0rtl105/bodyrtl105/body